Przepraszamy, ta sekcja jest tylko w języku czeskim

Publikace

7. srpna 2019

Cvičiště Benešov VSTUP ZAKÁZÁN

Cvičiště Benešov VSTUP ZAKÁZÁN

Historii vojenského výcvikového prostoru jednotek SS ve středních Čechách v letech druhé světové války a poválečnou obnovu tohoto území do roku 1948 popisuje kniha Cvičiště Benešov, VSTUP ZAKÁZÁN!!. Její autor Ing. Petr Kos se v ní pokouší odpovědět na otázky, co bylo podnětem k vybudování nechvalně proslulého cvičiště, kvůli němuž musely své domovy opustit tisíce lidí.

 
7. srpna 2019

Příroda v obrazech

Příroda v obrazech

Dostává se nám do rukou bohatý soubor působivých přírodních snímků posázavské krajiny, z nichž každý svým nezaměnitelnýmpůvabem oslovuje vnímavého milovníka přírody. Jsou to krajinné scenerie, které k nám mluví, někdy svým expresivním jásotem, jindy hřejivou přívětivostí svých barev nebo svou mlčící zasněnou zádumčivostí.

 
14. ledna 2015

Cestování ve středověku

Cestování ve středověku
 
14. května 2014

Jankow 1645

Jankow 1645

Jeden z nejkrvavějších vojenských střetů třicetileté války na českém území přibližuje kniha Jankow 1645, kterou vydal Historický klub Týnec nad Sázavou. Snaží se tak připomenout tragickou událost evropských dějin, bitvu u Jankova v roce 1645, která je úzce spjata s regionem, ale kterou v povědomí lidí neprávem zastínila bitva na Bílé hoře.

 
3. dubna 2014

Řeka Sázava 100 let poté ...

Řeka Sázava 100 let poté ...

Oblast Posázaví nás upoutává mnohotvárností svých přírodních krás i významnými architektonickými památkami. Poznáváme je a obdivujeme se jim jako bezprostřední pozorovatelé v krajině nebo nám vizuální dojem zprostředkuje třeba krajinářské dílo citlivého malíře či působivý fotografický snímek

 
Navigace |« « aktuální strana 1 2 » »|