Senohraby jsou významně spjaty se sportovními aktivitami. První zprávy o zdejším sportování jsou spojeny s letními hosty a návštěvníky, kteří se věnovali atletice, kopané, tenisu a v zimě lyžování. Vznik organizovaného sportu je datován 20. únorem 1910, kdy vzniklo Senohrabské sportovní sdružení letních hostů, zmiňované zkratkou „SSS“. Dne 17. listopadu 1918 došlo k založení Tělocvičné jednoty Sokol. Zásadním počinem se stalo vybudování letního hřiště „U Kanálu“, které sloužilo nejen veřejným cvičením, ale i lehké atletice, odbíjené a dalším sportům.
V Senohrabech tedy působily paralelně Sokol, Senohrabské sportovní sdružení, k nim přibyl Sportovní kroužek Senohraby, aktivní v letech 1928 až 1930, a Sportovní klub Senohraby (SK), jenž vznikl roku 1932.
S výše jmenovaným kroužkem je spojen vznik organizovaného fotbalu v této obci, který se uskutečnil v dubnu 1928. K otevření nového hřiště „Na Požáru“ došlo 1. července 1928. Činnost kroužku však stagnovala a později zanikla. Nástupcem se stal výše zmíněný Sportovní klub Senohraby, který byl založen 31. července 1932. Za nacistické okupace došlo 13. dubna 1941 k zastavení činnosti Sokola, ale Sportovní klub fungoval dále, dokonce roku 1944 při něm vznikl odbor házené.
Totalitní režim, nastolený komunistickou stranou v únoru 1948, se projevil i ve sportovní oblasti, neboť ještě téhož roku vznikl DSO Sokol Senohraby sloučením Sportovního klubu a Tělocvičné jednoty Sokol. V roce 1961 se započalo se stavbou tělocvičny podle projektu architekta Vojtěcha Šaldy. Vybudování zděné budovy trvalo čtyři roky.
Fotbal ale ani v této době nestagnoval, 20. srpna 1951 bylo slavnostně otevřeno nové hřiště V Lipách, které je tam dodnes. Mužstvo roku 1956 s velkou převahou vyhrálo II. třídu a postoupilo do I. B třídy. Toto období patřilo k nejslavnější éře senohrabského fotbalu. Bohužel pak v následujících letech tým sestoupil do II.
a následně až do III. třídy.
Dalším obdobím slávy místního fotbalu se stala sezona 1978/79, ve které mužstvu unikl postup z okresního přeboru do I. A třídy pouze kvůli jednomu bodu. Je také nutno zmínit, že ze Senohrab pochází slavný fotbalista a reprezentant Jiří Štajner.
Významným prvkem zdejšího sportu, i díky mimořádně přitažlivému krajinnému rámci, je též turistika, ale k založení odboru turistiky TJ Sokol došlo až roku 1963. Přesto má nadregionální význam, jelikož od roku 1971 pořádá proslulý pochod „Okolo hvězdárnyk Ladově chalupě“, který se stále těší velké oblibě.
V Senohrabech se kupodivu neprovozovaly pouze letní, ale i zimní sporty, a ty možná Senohraby proslavily ještě více. Dne 15. Ledna 1933 došlo ke zprovoznění skokanského můstku v Hrušově, který postavil předchozí rok pro S. K. Slávii Ing. Miňovský podle projektu architekta Jarolímka. Otevření sledovalo asi 7 000 návštěvníků, noviny psaly o Davosu u Prahy. Akce se zúčastnilo 18 skokanů, celá česká skokanská špička, a největší celebritou byl norský olympijský vítěz Sigmund Ruud.
Za okupace zde zimní sporty ještě více ožily, neboť většina významných lyžařských středisek ležela v Sudetech, tedy mimo území tzv. protektorátu. Roku 1940 se zde konal přebor Středočeské sokolské župy. Mimo běžeckých disciplín se uskutečnily sáňkařské závody na Ježově a sjezdové disciplíny probíhaly v místech dnešní chatové zástavby „Na Višňovce“ a končily v lokalitě „U Kanálu“.
Roku 1941 se v Senohrabech uskutečnilo poslední mistrovství „republiky“, tedy zbytku Čech a Moravy. Konaly se závody v běžeckém lyžování i ve skoku.
K zásadní obnově můstku došlo roku 1959. Projekt vytvořil Ing. V. Syrovatský, který je též nejvýznamnějším reprezentantem senohrabského lyžování, pro TJ Sokol Senohraby. Parametry P30, K39 jej řadily sice k menším můstkům, přesto byl velice populární. V letech 1963 až 1965 a roku 1969 se zde skákal Pohár Hrušova. K likvidaci můstku došlo v 70. letech 20. století a od té doby již nebyl bohužel obnoven. Nejdelší skok, dosažený v 1. éře můstku, dosáhl 53 m.
V Senohrabech má tedy také dlouholetou tradici běžecké lyžování, ale lyžařský oddíl byl založen až roku 1955 pod záštitou DSO Sokol. Od tohoto roku se koná závod „Senohrabská 15“ (pokud panují dobré sněhové podmínky). Dále oddíl pořádá od roku 1956 přespolní a lesní závod „Podzimní běh lyžařů“.
Hraní ledního hokeje je zmíněno již před 2. světovou válkou. Na sokolském hřišti „U Kanálu“ vzniklo přírodní kluziště užívané i hokejisty. Ale družstvo ledního hokeje vzniklo až roku 1947 při Sportovním klubu. V letech 1952 až 1954 se vybudovalo nové kluziště v Hrušově, které bylo rekonstruováno během let 1962 až 1964. Zánik tohoto sportoviště způsobila povodeň roku 1974, ale lední hokej v Senohrabech přežil i tuto katastrofu a oddíl působí i na počátku 21. století.
Senohrabské sportovní aktivity jsou však daleko pestřejší, hraje se zde tenis, nohejbal, volejbal a florbal. Dále se pěstuje dětská gymnastika – Sokolínek - a různá cvičení pro ženy od aerobiku, pilates až po cvičení na míčích. To vše dokazuje, že sportovní vyžití je v Senohrabech i v současnosti velice bohaté.