18. June 2024 18:00

Petrkov 13 + Karel Vepřek

MUSEUM OF ARTS IN BENEŠOV, Malé náměstí 74, 256 01 Benešov
Exhibition |
Admission: fee voluntary

Organizer
Muzeum umění a designu Benešov, příspěvková organizace
Malé náměstí 74, 25601 Benešov
IČO: 71294678
Phone: 317 729 113
E-mail: info@mudbenesov.cz
NAHRANI FOTO

V rámci doprovodného programu k výstavě Silvia Billeter / Poesie tisku vás srdečně zveme na promítání dokumentu Petrkov 13. Tematický večer bude doplněn o koncert písničkáře Karla Vepřeka se zhudebněnými básněmi Bohuslava Reynka a osobními vzpomínkami na Petrkov.

FILMOVÝ DOKUMENT PETRKOV 13 představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových i sto let od prvního setkání francouzské básnířky a jejího českého překladatele.

KAREL VEPŘEK je český folkový písničkář. Vydává své vlastní písně a zhudebněné básně (např. Jiřího Ortena, Jana Zábrany, Bohuslava Reynka nebo Pavla Kolmačky).

Map

Mapa