Przepraszamy, ta sekcja jest tylko w języku czeskim

Filmy o regionie

Parník Vltava vyjíždí z plavební komory Štěchovice (00:00:40)

Parník Vltava vyjíždí z plavební komory Štěchovice
 

Plavební komora Štěchovice - směr přehrada (00:00:21)

Plavební komora Štěchovice - směr přehrada
 

Plavební komora Štěchovice - směr Praha (00:01:19)

Plavební komora Štěchovice - směr Praha
 

Český Winton zachránil stovky dětí (00:31:25)

Český Winton zachránil stovky dětí

Příběh muže, který zachránil stovky vyhladovělých a zbídačených dětí, které prošly koncentračními tábory, v rámci unikátní akce nazvané Zámky. Jeho jméno je Přemysl Pitter a dnes vám budeme vyprávět jeho neuvěřitelný příběh.

 

Pivovar Ferdinand ()

Pivovar Ferdinand

První měšťanský pivovar byl v Benešově postaven roku 1872. V roce 1897 jej koupil František Ferdinand d ́Este. Vybudoval nový pivovarský podnik, kam přesídlila výroba z konopišťského podzámčí. Ve své době patřil mezi jeden z nejmoderněji vybavených pivovarů. Hlavní budova je postavena v typickém středoevropském industriálním slohu přelomu století. Po roce 1990 začal pivovar užívat značku „Ferdinand“ a celý areál se stal kulturní památkou.

 

Rataje nad Sázavou - unikátní sbírka a hromada starostí (00:19:57)

Rataje nad Sázavou - unikátní sbírka a hromada starostí

Unikátní sbírka kočárků, mezi kterými určitě najdete i ten, kterým vás zozili...no možná :-) To nabízí zámek v Ratajích nad Sázavou dnes. Jak je ale těžké vůbec provozovat takový zámek, který vlastní městys s pouhými šesti sty obyvatel? Ukážeme vám příběh zámku v Ratajích nad Sázavou. Příběh, který začíná už v dobách první republiky...

Autor: Martin Karlík

 

Hrad, který proslavila hra - Talmberk, hrad z Kingdom Come: Deliverance (00:16:19)

Hrad, který proslavila hra - Talmberk, hrad z Kingdom Come: Deliverance

Hrad Talmberk by nejspíš zná vlastně jen málokdo. Jenže právě na tento hrad jezdí stovky turistů z celého světa. Vydejte se s námi za příbehem hradu, který proslavila asi nejúspěšnější původem česká RPG Kingdom Come: Deliverance.

 

Zimní Posázaví IG (00:01:26)

Zimní Posázaví IG

Turistická oblast Posázaví nabízí rozmanitost zážitků ve všech ročních obdobích. Procházky krásnou přírodou po naučných stezkách nebo návštěvy muzeí po celý rok, v létě vodáckou řeku Sázavu, po většinu roku možnosti cyklistických výletů. Ale ani zima není v Posázaví ospalá a není třeba sedět jen za pecí. Verze pro Instagram

 
Navigace |« « aktuální strana 1 2 3 4 5 6 7 » »|