Przepraszamy, ta sekcja jest tylko w języku czeskim

Posázavské kukátko

neděle 3. dubna 2022

Putování za strašidly 2022

Putování za strašidly 2022

Posázavské Kukátko aneb Putování za strašidly přiblížilo malým čtenářům skřítky, divoženky, hejkaly, vodníky, draky, čerty a další nadpřirozené bytosti, které lze s trochou štěstí zahlédnout v krajině Posázaví.

 
neděle 20. června 2021

Devatero řemesel 2021

Devatero řemesel 2021

Skřítek Kuk se rozhodl, že se stane šermířem. V zápalu boje ale rozbije hrnek, ve kterém má pan kreslíř pastelky. Kuk se proto vydá do světa, aby se přiučil hrnčířskému řemeslu a udělal mu hrnek nový. Cestou ale potká další řemeslníky - skláře, ševce, kováře, truhláře a košíkáře...

 
pondělí 31. srpna 2015

Kudy kam Posázavím

Kudy kam Posázavím

Skřítek Kuk balí lodní kufr a chystá se za dobrodružstvím. Čtenáře pozval k návštěvě tajemné podzemní laboratoře Experimenta v Benešově nebo k jízdě zdejším ekovláčkem, který je zaveze až k zámeckému parku na Konopišti, kde se mohou vydat po naučné stezce Pod stromy.

 
pátek 16. května 2014

Po cestách a hradech

Po cestách a hradech

Skřítek Kuk se tentokrát při svém putování dostal na hrady Křivoklát, Týnec, Kostelec, Zlenice nebo Pořešín. Začal se totiž zajímat o tajemné kameny mudrců, elixíry mládí nebo přeměnu železa ve zlato. Rozhodl se, že bude alchymistou. Přidal se k potulným komediantům a vydal se s nimi na cesty po kraji. Dověděl se díky tomu například o tom, jaké cesty a stezky ve středověku spojovaly vesnice a městečka, jak se po nich putovalo, kde pocestní přespávali...

 
čtvrtek 4. července 2013

Putování po řece

Putování po řece

Skřítek Kuk se tentokrát vydal k řece Sázavě, kde potkal vílu Sázavenku. Její vzkaz pak odnesl až na řeku Berounku víle Berunce. V časopise se děti dočtou o tom, jaké ryby Kuk cestou potkal, jak se plavilo dřevo nebo jak voda pomáhá. Mohou si vyluštit křížovky a čtyřsměrku nebo vymalovat obrázky. Kuk je také seznámí s vodáckým desaterem.

 
Navigace |« « aktuální strana 1 2 3 » »|