Sorry, dit gedeelte is alleen in de Tsjechische taal

Films over de regio

Zlaté město Jílové u Prahy (04:30:00)

Zlaté město Jílové u Prahy

Jílové u Prahy leží přibližně 20 km jižně od hlavního města a od středověku bylo proslulé svou těžbou zlata. Muzeum v Jílovém u Prahy sídlí v areálu bývalého domu Mince, který vlastnil na krátkou dobu alchymista Edvard Kelley. Prohlídka čtyřkilometrového okruhu štoly Václav trvá 2,5 hodiny, v části je doprava zajištěna důlním vláčkem. Návštěvníci si mohou prohlédnout technické zázemí s expozicí vrtací techniky, pro zdatnější je tu připravena unikátní Via ferrata – výstup s jištěním do největší dobývky.

 

Akce v Památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny ()

Akce v Památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny
 

Kostel sv. Václava v Hrusicích ()

Kostel sv. Václava v Hrusicích


Obrázkům pana Lady často dominuje malebný kostelík na kopečku. Inspirací se mu stal kostel sv. Václava v Hrusicích.

 

Poznáváme Posázaví - Pamětní síň Františka Hrubína ()

Poznáváme Posázaví - Pamětní síň Františka Hrubína

Nahlédněte s námi do nově zrekonstruované Hrubínovy síně v Lešanech. Připomíná básníka Františka Hrubína, který zde prožil své dětství. Místní krajina se natrvalo vryla do jeho srdce, vracel se sem celý život a vykreslil ji v řadě svých děl, například v Romanci pro křídlovku, Zlaté renetě nebo v Lešanských jesličkách.

 

Vizualizace hradu Říčany (06:38:00)

Vizualizace hradu Říčany

Z Říčanského hradu je dnes už jen zřícenina. Jak asi vypadal ve středověku v době své slávy?  Vizualizace vychází z archeologických nálezů (půdorys hradu a částečně exteriér) a ze znalostí staveb a vybavení interiéru z jiných středověkých hradů.  Vizualizace je součástí programů Muzea Říčany - Od hradu dále pro 3-5. třídu ZŠ a Středověké Říčany pro 7-9. třídu. Vznik vizualizace podpořilo MŠMT (OP VVV).  Další pomůcky pro výuku v ZŠ, celé programy a informace o regionu Říčansko najdete na webu elektronické Regionální učebnice Říčansko http://regionalniucebnice.ricany.cz/.

 

Posázaví aktivní ()

Posázaví aktivní

Jihovýchodně od hlavního města České republiky Prahy ve Středočeském kraji se nachází území, které už v historii sloužilo středním Čechám jako hospodářské zázemí, obrana proti nepříteli, ale i jako místo k odpočinku. Toto území se nazývá Posázaví. Již na počátku 20. století se stalo Posázaví tradičním turistickým regionem, který uspokojoval potřeby návštěvníků na klid, krásnou přírodu a množství zážitků.Množství aktivit, které si můžete v Posázaví užít, vám ukáže tento krátký film.

 

Hvězdy nad Benešovem (00:06:00)

Hvězdy nad Benešovem

Krátký film vtipnou formou zve k návštěvě Benešova a okolí. Připomíná významné osobnosti - spisovatele Svatopluka Čecha, Vladislava Vančuru a Karla Hynka Máchu, hudebního skladatele Josefa Suka, arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este nebo architekta Josefa Pleskota. Zve k návštěvě městských památek i zámků Konopiště a Jemniště, hradu Český Šternberk i vodáckého ráje na řece Sázavě. Nabízí také stručnou exkurzi historií města.

 

Jak se vaří skutečné pivo (00:09:24)

Jak se vaří skutečné pivo

Jsou slova jako slad, chmel, pivo - každý si pod nimi umíme něco představit. Ale víme, zda se sází, máčí, strhávají, zavádějí, šrotují, stříhají, suší, vaří, vystírají, kvasí, chladí nebo klíčí, kde a odkud jsou, kde jsou doma, jak dlouho trvá než jsou? Co je základem dobrého piva, proč je žatecký chmel tak dobrý, jak se z ječmene stane slad - na to dává odpověď tento film.

 

 
Navigace |« « aktuální strana 1 2 » »|