Cele turystyczne

Kalendarz imprez

Wyżywienie

Zakwaterowanie

 

Zámek Konopiště

Hrad Konopiště byl založen jako gotická pevnost po vzoru francouzských kastelů koncem 13. století, pravděpodobně biskupem Tobiášem z Benešova. V barokní rezidenci proměnili Konopiště v 18. století Vrtbové z Vrtby. František Ferdinand d'Este, který zakoupil zámek roku 1887, přebudoval Konopiště na velkolepé sídlo císaře.

Zamek Český Šternberk

Majestátní kamenné sídlo stojí na skalnatém ostrohu nad řekou Sázavou už téměř 780 let. V jeho zdech se vystřídalo na 20 generací rodu Sternbergů. Během prohlídky se návštěvníci seznámí s příběhy zejména posledních majitelů a způsobem jejich života. Přístupná je i jižní předsunutá bašta hradu, zvaná „hladomorna“, která byla součástí důmyslného opevňovacího systému.

KLASZTOR W SÁZAVIE

KLASZTOR W SÁZAVIE
Klasztor został założony w 1032 roku przez księcia Oldřicha i pustelnika Prokopa.Znajduje się tutaj ekspozycja „Starosłowiańska Sázava“. Elementem zwiedzania jest barokowy refektarz i sala kapituły z malowidłami ściennymi z XIV wieku. Możecie również zwiedzić kościół barokowy pod wezwaniem świętego Prokopa i pod nim kryptę z relikwiami św. Prokopa. W ogrodzie północnym klasztora znajdują się odkryte fundamenty kościoła św. Krzyża z XI wieku.

ZAMEK JEMNIŠTĚ

Zamek barokowy Jemniště został wzniesiony w latach 1720 – 1725, jego obecnym właścicielem jest Jiří Sternberg

 

Masaryk vás svolává

Masaryk vás svolává Jílové u Prahy

28. října 2018 - 3. února 2019
Jílové u Prahy, Regionální muzeum
Wystawa

Štefánik a ti druzí

Štefánik a ti druzí Jílové u Prahy

28. října 2018 - 3. února 2019
Jílové u Prahy, Regionální muzeum
Wystawa

Noc divadel 2018

Noc divadel 2018 Benešov

17. listopadu 2018 15:00
Benešov, Městské divadlo Na Poště
Przedstawienie

Jarek Nohavica

Jarek Nohavica Benešov

19. listopadu 2018 19:30
Benešov, KD Karlov
Koncert
 

Bellevue Hotel KARLOV****

Bellevue Hotel KARLOV**** Benešov

W centrum historycznym Benešova, na szczycie wzniesienia Na Karlově, na uboczu od zgiełku
ruchu ulicznego, po przeprowadzeniu trudnej rekonstrukcji i dobudowy oryginalnych domków
powstał wyjątkowy pod względem architektonicznym zespół pokoi hotelowych i usług o charakterze ponadregionalnym. Istniejące domy cechują się niezastąpioną autentycznością oryginalnych budynków, współtworzącą wyjątkową wartość tego miejsca

Hotel Týnec

Hotel Týnec Týnec nad Sázavou

Tradycyjne centrum kultury w rejonie Posázaví koncentruje w zabytkowym obiekcie salę teatralną, dyskotekę, restaurację, salę do gier i  klub.

 

Sporthotel Kácov

Sporthotel Kácov Kácov

Nowoczesny, trójgwiazdkowy hotel z własnym parkingiem znajduje się około 55 km na południowy wschód od Pragi między gminami Tichonice i Kácov.